تبلیغات در افغانستان

تا همین چند سال پیش، بازاریابی و تبلیغات کالاها در بازارهای افغانستان، به سبک سنتی و آن هم تنها از طریق رادیو و تلویزیون دولتی این کشور صورت می گرفت و کمتر کسی به شیوه های نوین تبلیغات دسترسی داشت.
اما امروزه بخش اعظم درآمد رادیوها و تلویزیون های خصوصی افغانستان را تبلیغات اجناس و کالاهای شرکت های تجاری تشکیل داده است.
تابلوهای کوچک و بزرگ تبلیغاتی، تقریباً در همه جا به چشم می خورد.
ظرف شش سال گذشته، تجارت در افغانستان بطور قابل توجهی افزایش یافته است به گونه ای که بخش اصلی درآمد دولت این کشور از ناحیه مالیات و ترانزیت کالاهای تجاری تامین می شود.
کارشناسان اقتصادی می گویند طبیعی است که به هر اندازه تجارت در یک کشور رشد یابد، به همان میزان داد و ستد و در نتیجه تبلیغات کالاها افزایش می یابد.
در این آگهی ها، شرکت هاى خصوصى از نوآوری های خود می گویند، بانک ها شیوه هاى جدید بانکدارى را تبلیغ مى کنند، شرکت هاى هواپیمایى به مردم مى گویند که با چه نوع هواپیمایى به کدام کشورها مى توانند سفر کنند و حتی وزارت های داخله و دفاع در مورد تامین امنیت تبلیغ می کنند.
در این میان، تبلیغات از طریق شرکت های مخابراتی و تلفن های همراه، در یک رقابت تنگاتنگ در بازارهای افغانستان بیشتر از همه به چشم می خورد.
تبلیغات در سالهای اخیر، به منبع اصلی درآمد رسانه های غیردولتی افغانستان تبدیل شده است
هزینه تبلیغات، با آن که در افغانستان بسیار بالا نیست، در سال های اخیر به یکی از مهمترین منابع درآمد ایستگاههای تلویزیونی، رادیویی و رسانه های غیردولتی تبدیل شده است.
بخش پیام های بازرگانی تلویزیون پرطرفدار طلوع ، برای پخش یک دقیقه پیام بازرگانی، ششصد دلار دریافت میکند.
هر روز بر تعداد شرکت هایى که کار تبلیغاتى مى کنند افزوده مى شود و شمار زیادى از افراد مشغول به این کار شدهاند.
مجله اطلاعات صنعتی افغانستان یکی از مجلات اقتصادی و صنعتی در مطبوعات روز افغانستان می باشد.
تبلیغات در مجله و شبکه های تلویزیونی و بیلبورد
ازاریابی و جذب مشتری در سطح افغانستان با دارا بودن تیمهای بازاریاب
ایجاد نمایندگی برای شرکتهای فعال و توانمند در افغانستان نیز در همین زمینه در ولایات مختلف افغانستان منتشر می شود .
امروزه، تابلوهای بزرگ تبلیغاتی، با طرح ها و عکس های گوناگون رنگی، در میدان ها و خیابان های داخل و خارج شهرهای افغانستان، توجه هر کسی را به خود جلب می کنند

چند توصیه بازاریابی :

1- بهترین آگهی های خود را به صورت کارت چاپ کرده و برای مشتریان خود در بازار هدف خود، ارسال کنید.
مشتریان کارت هایی را می خوانند که کوتاه و خلاصه باشد. یک آگهی کوچک روی یک کارت پستال می تواند
مشتریان زیادی را به سمت محصول شما جلب کند و این خود می تواند باعث افزایش فروش شما شود. هزینه این کار معمولا زیاد نیست.
2- یک روش بازاریابی معمولا برای همیشه برای همه کسب و کارها موفق نیست، بنابراین روش های بازاریابی خود را مرتب عوض کنید و در استفاده از این روش ها خلاق باشید.
مشتریان شما اگر متن آگهی شما عوض نشود، خسته می شوند، البته خود شما هم از این تکرار خسته خواهید شد.
بازاریابی می تواند مفرح باشد بنابراین از مزیت های استفاده از روش های متنوع بازاریابی برای برقراری ارتباط با مشتریان باارزش خود استفاده کنید. اما در انتخاب روش های بازاریابی خود دقت کنید. همیشه برای یک بازاریابی موفق باید بر اساس یک طرح بازاریابی عمل کرد. سعی کنید در طرح بازاریابی خود از روش های متنوع استفاده کنید.
همیشه نظر مشتریان خود را در مورد روش هایی که به کار برده اید جویا شوید این نظریات می توانند موفقیت طرح بازاریابی شما را تضمین کند.
3- کمک به مشتریان برای یافتن محصولات و خدمات مناسب
اگر می خواهید برای مشتری خود بروشور معرفی محصولات را بفرستید، می توانید بروشور یا کارت محصول یا خدماتی را که فکر می کنید برای مشتری شما مفید است را هم بفرستید. این کار می تواند به مشتری شما در یافتن محصولات مناسب کمک زیادی بکند و مشتری شما را راضی نگه دارد. اگر نگران فروش محصول خود هستید میتوانید قبل از این کار با تولید کننده آن محصول هماهنگی کنید و از این فرصت استفاده کنید. مثلا درصدی از فروش را برای خود در نظر بگیرید یا این که تخفیف خاصی را برای مشتری خود از فروشنده بگیرید.
4- استفاده از دست نوشته
سعی کنید در تمام نامه هایی که برای مشتری خود می فرستید، از دست نوشته و یا مهرهای مخصوص یا برچسب های خاص استفاده کنید. توجه داشته باشید که دست نوشته روی نامه در اولین بار که نامه دیده می شود، خوانده می شود.
5- یک پیشنهاد فروش برای مشتری خود که تازه از شما خرید کرده است، بفرستید.
اگر به عنوان مثال مشتری شما لباسی را از شما خریده است، می توانید نامه ای برای او بفرستید و ضمن تشکر از خرید قبلی به اطلاع او برسانید که برای خرید بعدی به طور مثال از تخفیف 20 درصدی برخوردار است. برای این که بتوانید این پیشنهاد را به فروش نزدیک کنید، برای پیشنهاد خود زمان تعیین کنید.
6- خبرنامه
آیا می دانید هزینه فروش به یک مشتری جدید شش برابر بیشتر از فروش به مشتری قدیمی است؟ شما با استفاده از خبرنامه می توانید بازاریابی خود را بر روی مشتریان قدیمی خود متمرکز کنید. اگر هزینه خبرنامه چاپی برای شمازیاد است، می توانید با استفاده از پست الکترونیک این کار را با هزینه بسیار پایینی انجام دهید. همیشه در خبر نامه خود می توانید پیشنهاد فروش ویژه ای را به مشتری قبلی خود ارایه کنید.
7- بازاریابی مشترک
اگر فکر می کنید که قادر به تحمل هزینه بازاریابی به تنهایی نیستید، به دنبال شریکی باشید که محصول او هم مناسب مشتری شما باشد یا این که محصولات شما مکمل یکدیگر باشد. با ارایه طرح بازاریابی مشترک می توانید در هزینه های بازاریابی صرفه جویی کنید. علاوه بر این با این روش سرویس بهتری را هم به مشتریان خود ارایه می کنید.
8- بروشورها و آگهی های خود را در تمام نامه های ارسالی شرکت خود قرار دهید.
این کار هزینه زیادی برای شما ندارد و شما از نتیجه کار قطعا متعجب خواهید شد که ببینید این پیشنهادهای شما به دست چه افرادی می رسد و سفارش خرید به شما می دهند.
9- تبلیغات از طریق پخش آگهی های جذاب درتلویزیون های پر ببینده با توجه به هزینه پایین تبلیغات تلویزیونی در افغانستان به نسبت ایران