info@kiangostarco.com

حضور معاون رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل در نخستین جشنواره بانوان موفق افغانستان

در نخستین جشنواره زنان موفق افغانستان که روز چهارشنبه 20 دی 1396 برگزار شد، شماری از زنان موفق افغانستان تقدیر شدند.

به این مناسبت محفلی با حضور سیده مژگان مصطفوی معاون مالی، اداری و گردشگری وزارت اطلاعات و فرهنگ، ملالی شینواری مشاور رییس جمهور، دکتر مجتبی نوروزی، معاون رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل و شماری از مسئولان دولتی، شخصیت های فرهنگی و استادان دانشگاه، از طرف انستیتو صلح، رسانه و حکومتداری خوب، انجمن آیینه جوانان و انجمن اجتماعی فضای خرد با همکاری تلویزیون زن برگزارگردید.

حضور معاون رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل در نخستین جشنواره بانوان موفق افغانستان

 

در این محفل شهلا فرید استاد دانشگاه و عضو هیئت داوران جشنواره، در رابطه با چگونگی گزینش زنان موفق به ارایه اطلاعات پرداخت و گفت که در این جشنواره در مجموع 500 نفر از زنان ثبت نام شده بودند که از این جمع 5 تن آنان از سوی هئیت داوران مستحق تندیس و پنج تن دیگر مستحق تقدیر شناخته شدند.

در ادامه ملالی شینواری، مشاور رییس جمهور صحبت کرد و گفت که این جشنواره می تواند آغازی خوب برای دستیابی زنان به حقوقشان باشد و نقش زنان را درجامعه برجسته تر سازد.

سیده مژگان مصطفوی معاون مالی، اداری و گرشگری وزارت اطلاعات و فرهنگ در سخنانش به نقش فعال و موثر زنان درعرصه های مختلف کشور، اشاره کرده گفت که برگزاری چنین جشنواره هایی، گامی مهم در شناسایی زنان موفق کشور بود و وزارت اطلاعات و فرهنگ کوشش میکند کارکردهای مهم زنان کشور را بازتاب دهد.

وی افزود که بدون درنظرگرفتن ارزش های دینی و اسلامی، نهضت هایی که در راستای زنان کار می کنند، موفق نخواهند بود.

به همین ترتیب عبدالقیوم سجادی نماینده مجلس، نیز درمورد نقش زنان درجامعه به ارایه اطلاعات پرداخت و گفت که در تفکر دینی جایی برای امتیار از لحاظ جنسیت وجود ندارد، در دین مقدس اسلام برتری و امتیاز بر اساس تقوا می باشد. وی از زنان خواست که با ارادۀ قوی تلاش کنند تا جایگاهشان را در جامعه دریابند.

دراین محفل به پاس زحمات و کارکرد های مفید در جامعه، برای مسلمه امانی معاون ریاست پاسپورت، کامله صدیقی معاون وزارت تجارت، رحیمه رضایی رییس دیوان احوال شخصی ولایت کابل، مریم درانی صاحب امتیاز رادیو میرمن و دکتر شکردخت جعفری، تندیس و برای سیمین حسن زاده، حمیرا ثاقب، زهره رضایی، معصومه حبیبی و زمرمه نیازی، زنان موفق کشور، لوح های تقدیر اعطا شد. لازم به ذکر است از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برای ده نفر برگزیده اصلی یک گردش علمی و تفریحی به ایران و برای ده نفر از برگزیدگان جشنواره که دارای شرایط لازم برای بهره مندی از بورسیه های دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران باشند بورسیه در نظر گرفته شده است که اعلام آن در مراسم با استقبال شرکت کنندگان و برگزیدگان مواجه شد. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *