info@kiangostarco.com

«آی‌فیلم ۲» برای افغانستان و تاجیکستان راه‌اندازی می‌شود

معاون برون‌مرزی صدا‌و‌سیما گفت: در حوزه تمدن فارسی و تمدن ایرانی به‌زودی شاهد راه‌اندازی شبکه آی فیلم 2 یعنی آی فیلم فارسی برای کشورهای افغانستان و تاجیکستان خواهیم بود.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم سالگرد تاسیس این شبکه بعدازظهر دوشنبه 9 بهمن در سالن اجتماعات مجموعه سعادت آباد معاونت برون مرزی صداوسیما  با حضور  جمعی از سفرا و مقامات دیپلماتیک کشورهای آمریکای لاتین، مقامات وزارت امور خارجه، اساتید دانشگاه و فعالان رسانه ای حوزه برون مرزی، همچنین جمعی از مدیران و کارکنان معاونت برون مرزی  و شخصیت هایی نظیر بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه، محمد کشاورززاده مدیرکل آمریکای وزارت خارجه، غلامرضا نجاری رئیس اداره اول دیپلماسی رسانه ای وزارت خارجه، نادر طالب زاده فیلمساز و کارشناس رسانه، رضا طباطبایی شفیعی سفیر کشورمان در بولیوی و … برگزار شد.

مستحکم‌تر شدن جایگاه هیسپان تی وی به عنوان شبکه اسپانیایی مرجع اخبار غرب آسیا

در ابتدای این مراسم علی اجاره دار، مدیر شبکه هیسپان تی وی ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ششمین سالگرد تاسیس هیسپان تی وی اظهار کرد : در آستانه ورود به دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی لازم است  بدانیم که به راستی بدون فداکاری شهدا این توفیقات حاصل نمی شد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران آغازگر فصل جدید بیداری مستضعفان جهان علیه استبدادگران بود که تاثیرات آن تا امروز در نقاط مختلف عالم مشهود است.

مدیر شبکه هیسپان تی وی با بیان اینکه دنیای سلطه از ابتدای جریان انقلاب با بکارگیری تمام ابزارهای خود از ترور فیزیکی و شخصیتی تا جنگ و تحریم و بکارگیری مزدور در صدد شکستن انقلابی برخاسته از دل مردم بود، گفت: اما به لطف الهی ما راست قامتان تاریخ باقی خواهیم ماند.

اجاره دار ادامه داد: بارها تلاش شده تا صدای عدالت خواهانه هیسپان تی وی و سایر  رسانه های برون مرزی صداوسیما  به گوش جهان نرسد. گواه این امر تحریم ماهواره ای و محدودیت های روزانه برای فعالیت های رسانه ای هیسپان تی وی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه حقیقت شمعی است که هرگز توسط سیاهدلان تاریخ خاموش نمی‌شود اظهار کرد: لازم می دانم از خبرنگار هیسپان تی وی، «داسایف آگیلار» در هندوراس که در حین تهیه گزارش از اعتراضات مردمی علیه تقلب در انتخابات هندوراس مورد اصابت گلوله گاز اشک آور قرار گرفت و مجروح شد، قدردانی کنم. وی علیرغم همه تهدیدات برای بیان حقایق به کار خود ادامه داد، زیرا ما معتقدیم حق و حقیقت ابدی است.

مدیر شبکه هیسپان تی وی ادامه داد: در سالی که گذشت با تلاش همکارانم هیسپان تی وی جایگاه خود را به عنوان رسانه ای متفاوت و مرجع اخبار غرب آسیا ارتقا داد و در بسیاری موارد جایگاه خود را به عنوان مرجع حوادث آمریکای لاتین در میان رسانه های اسپانیایی زبان مستحکم تر کرد و گواه آن 10 میلیون بازدید روزانه از سایت و محتوای به اشتراک گذاشته شده از هیسپان تی وی در فضای شبکه های اجتماعی است.

هیسپان تی وی باید تقویت و حمایت شود

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه مهمان دیگر این مراسم خطاب به مدیران و کارکنان هیسپان تی وی گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مردم در اقصی نقاط جهان به زبان اسپانیایی سخن می گویند، شما در هیسپان تی وی به عنوان تنها شبکه اسپانیایی کار بزرگی انجام می دهید.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه با توجه به جایگاه ایران و توجهی که به مجموعه مردم جهان بخصوص مناطق اسپانیایی زبان دارد، این شبکه باید تقویت شود و راه بیشتری بپیماید که نیازمند حمایت است، گفت:  نقشی که این رسانه می‌تواند در ارسال پیام ایران یه اقصی نقاط جهان داشته باشد، بر کسی پوشیده نیست. چنین فعالیت رسانه ای کار بزرگی است و باید قدر آن را دانست و به تلاشگران آن، «خسته نباشید» گفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *